Požár garáže se rozšířil na rodinný domek i na část budovy obecního úřadu. Hasičům ze šesti jednotek ve velkém vedru se podařilo zabránit větším škodám, které činí více jak jeden a půl milionu korun

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.08.2017
Šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v sobotu 5.srpna 2017,  zasahovalo u požáru několika objektů v obci Bílovice-Lutonín. Původní zahoření v prostorách garáže se následně rozšířilo na přilehlý rodinný domek a také na část budovy obecního úřadu. K drobnému zahoření dřevěného odpadu došlo i na nedalekém dvorku.
 gg.jpg
K místu události operační středisko vyslalo z profesionální požární stanice v Prostějově posádky tří cisternových vozidel za následné pomoci dobrovolných hasičů Lutonín, Kostelec na Hané zanedlouho také Přemyslovice a Čechy pod Kosířem. Posílení zasahujících jednotek doplnila  profesionální jednotka z požární stanice v Olomouci.

Hasičům se zhruba po půlhodině podařilo nebezpečnému počínání ničivých plamenů zabránit. Šlo o velmi náročný zásah, tropické teploty rychle vysilovaly zasahující hasiče a prtě bylo nutné provádět častější střídání. Hasiči i přes vedro, pokračovali  v postupném procházení a vyklizení požárem zasaženého vybavení ve vyhořelých prostorech. V prvotní fázi bylo nutné rovněž zabránit rozšiřujícímu zahoření tepelné izolace na sousedícím obecním úřadě. Plameny bohužel zcela poškodily rodinný domek a je nutné střešní krytinu postupně rozebrat a dohasit drobná ohniska.

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, prvotní odhady hovoří o škodě 1,6 mil. korun českých.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje, tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje