Požár nákladního vozidla v průmyslovém areálu

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

09.10.2019 | Kostelec na Hané/ Olomoucký kraj
 Požár nákladního vozidla v průmyslovém areálu

Téměř třísettisícovou škodu způsobil noční požár nákladního vozidla v průmyslovém areálu – cihelny na okraji Kostelce na Hané. Původně ohlášené zahoření v jedné z tamních hal zalarmovalo tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů.

Operační středisko bylo o situaci prostřednictvím tísňového hovoru informováno krátce po jednadvacáté hodině večerní s popisem pozorovatelného kouře a plamenů v areálu. K místu po chvíli dorazila místní jednotka dobrovolných hasičů Kostelec na Hané, ta průzkumem zjistila zdroj hoření v podobě plameny zasažené kabiny nákladního vozidla. Intenzitou hoření pak druhořadě došlo k poškození oken budovy v těsné blízkosti. Pomocí dvou vodních proudů požár po chvilce lokalizovali.

Rychlým zásahem profesionálních hasičů ze stanice Prostějov za navazující pomoci dobrovolných jednotek Vrahovice a Kostelec na Hané přispěli hasiči k zamezení výrazného rozšíření požáru na okolní objekty. Pomocí termokamery a vizuálním průzkumem vyloučili možná skrytá hoření v průmyslových prostorech. Na nákladním vozidle a poškozených oknech vznikla škoda ve výši 280 tis korun, příčinou vzniku požáru byla po provedeném šetření stanovena technická závada na vozidle. Celá událost se obešla bez zranění osob.

Zdroj: Zdeněk Hošák tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje