Požár neobydleného nádražního objektu v Uničově

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár neobydleného nádražního objektu v  Uničově
pozarW.png
Pět jednotek hasičů se v brzkých ranních hodinách, v pondělí 4.března 2019,  podílelo na likvidaci požáru v neobydleném objektu na nádraží v Uničově. Oznámení o požáru převzalo centrum tísňového volání linky 112 krátce před čtvrtou hodinou ranní v pondělí 4.3.2019. Dle upřesnění se z objektu valil hustý černý kouř a velké plameny.

ViewImage-(1).jpg

hasic-aut.jpgK události operační středisko vyslalo nedalekou profesionální jednotku stanice Uničov, doplňěnou o profesionální hasiče z Litovle a drážní kolegy HZSp SŽDC z Přerova. Z řad dobrovolných hasičů k pomoci dorazily jednotky Uničov a Troubelice. Jednalo se požár přízemní části a střechy na ploše zhruba 8x8 metrů.

ViewImage.jpg

sanita34.pngPři požádu došlo ke zranění jedné osoby, ta byla na místě ošetřena a návazně transportována k další nemocniční péči posádkou ZZS. Jednotkám se včasným zásahem podařilo uchránit přilehlou budovu. Během zásahu byl provoz na železnici částečně omezen. Vzhledem k tomu, že se jedná o starý objekt určený k demolici, nebude vyčíslována žádná vzniklá škoda.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje