Požár přístavku u rodinného domu v Prostějově

20.10.2018
Požár přístavku u rodinného domu v Prostějově
pozarW.png
V pátek 19. října 2018 byl v 14:19 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár přístavku u rodinného domu na ulici Vrlova v Prostějově.

ViewImage-(1).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Vrahovic a Žešova. Hasiči po příjezdu hasic-aut.jpgzjistili, že požárem je zasažen přístřešek o rozměrech asi 3 x 5 metrů, plameny zasáhly částečně i střechu rodinného domu, který stál v těsné blízkosti hořícího přístřešku.

Hasiči ihned zahájili hasební práce a plameny zlikvidovali během několika minut. V průběhu likvidačních prací hasicR4.jpgdohašovali skrytá ohniska a požářiště kontrolovali termokamerou. Vzhledem k tomu, že požár byl nahlášen velmi brzo, nevznikne při něm velká škoda, vysoké budou uchráněné hodnoty (vše bude upřesněno v průběhu dne). LIkvidaci požáru hlásil velitel zásahu v 15:10 hodin.

Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností nedbalost.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje