Požár rodinného domku v obci Buk na Přerovsku. VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár rodinného domku v obci Buk na Přerovsku.  VIDEO/FOTOGALERIE

Pět jednotek hasičů zasahuje od včerejších nočních hodin u požáru rodinného domku v obci Buk na Přerovsku. Tísňová linka HZS Olomouckého kraje přijala nejprve informaci o zakouřeném domě s největší pravděpodobností od zahoření v komíně. Vše bohužel nabralo výraznějšího rázu, dojíždějící jednotky již spatřily střechu celou v plamenech. Situaci na místě komplikovalo elektrické vedení pod proudem a teploty dosahující -10°C.

ViewImage-(13).jpg

Operační středisko k místu vyslalo z řad profesionálních jednotek stanici Přerov a drážní kolegy HZSp SŽDC, z řad dobrovolných jednotek Osek nad Bečvou, Buk a Radslavice.

ViewImage-(14).jpg

Ihned byla zahájena součinnost s hotovostní službou energetické společnosti. Z důvodu zajištění bezpečí kyvadlově pohybujícím se cisternám a také hasičům byl také vyžádán individuální posyp komunikací technickou solí. Pro likvidaci bylo využito několik hasebních proudů i výšková technika. Obyvatel se z hořících prostor dostal včas do bezpečí a po konzultaci s možností zajištění ubytování si jej převzala rodina. Vnitřní zásah hasičům komplikovalo obrovské množství skladovaného materiálů i z těchto důvodů bylo využito speciální hasivo.

ViewImage-(15).jpg

Požár poškodil kompletně střechu objektu, stropní část vykazovalo nebezpečí propadu, hasiči zde museli postupovat s maximální opatrností s důrazem na jejich bezpečí s omezeným pohybem. K dostatečné zásobě dýchací techniky byl také povolán chemický speciál ze stanice v Přerově. Hasiči několik hodin prováděli postupné vynášení požárem zasaženého vybavení, skladovaného množství různých předmětů odpadu. V půdní části likvidovali zahoření slámy a sena. V ranních hodinách došlo k prostřídání hasičů.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje