Požár rodinného domu zdolaly čtyři jednotky

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.09.2022 | Beňov/ Olomoucký kraj
Požár rodinného domu zdolaly čtyři jednotky

27.9.2022 Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v noci z pondělí na úterý požár rodinného domu v Beňově na Přerovsku.

Objekt byl průjezdem rozdělen na dvě obytné části. Požár zasáhl tu větší. Podle oznamovatele, který událost ohlásil na naše krajské operační a informační středisko v 23.00, se uvnitř nacházela jedna osoba. Hasiči po příjezdu proto vylomili dveře, aby se dostali do hořícího domu a v silně zakouřených prostorách v dýchacích přístrojích hledali majitele. Současně hasili třemi B proudy jak přízemí, tak rovněž první podlaží.

Majitele nakonec našli v části domu, která nebyla požárem zasažená, poskytli mu první pomoc a předali jej zdravotnické záchranné službě. Následně dům prošli s termokamerou a vyhledávali skrytá ohniska. Poté byl objekt předán k dohledu dobrovolné jednotce z Beňova.

Na místo byl povolán rovněž náš vyšetřovatel, který předběžně odhadnul škodu na 2,5 milionu korun. Příčinu a okolnosti bude zjišťovat ve spolupráci s PČR.

Zasahovaly 4 jednotky, a to profesionální ze stanice Přerov a SŽ Přerov a JSDH Beňov a Horní Moštěnice.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje