Požár střechy rodinného domku a přístavby Střeň Litovelsko VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár střechy rodinného domku a přístavby Střeň Litovelsko VIDEO/FOTOGALERIE

Postupnou pomoc sedmi jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů si vyžádal požár střechy rodinného domku a přístavby se skladovaným senem v půdním prostoru.

ViewImage.jpg

Oznámení o požáru převzalo centrum tísňového volání linky 112 v pondělí 14.1.2019 krátce před sedmnáctou hodinou. Operační středisko k likvidaci vyslalo celkově tři profesionální a čtyři dobrovolné jednotky. Jednotky požárních stanic Litovel, Uničov a speciál se zásobou dýchací techniky z Olomouce. Z řad dobrovolných jednotek místní hasiče Střeň, Tři Dvory, Senice na Hané a Olomouc Černovír.

ViewImage-(5).jpg

Jednalo se o náročný zásah v hustě zakouřených půdních prostorech přístaveb a také části střechy přímo na rodinném domě. K požáru zřejmě došlo od zahoření přizděného trámu v komíně. Odtud se plameny velmi rychle rozšířily dřevěnou konstrukcí, padající žhavé uhlíky pak na větší ploše 20x8 metrů, tedy zhruba třetiny plochy hospodářského stavení. Zásah jednotky rozdělily na tři hasební úseky. Z důvodů celkového dohašení skrytých ohnisek hasiči nejprve strhli střešní krytinu, kritická místa vyhořelých trámů poté celkově pomocí motorové pily odstranili. Z půdního prostoru poté vyházeli skladované seno na volnou plochu a provedli dohašení.

ViewImage-(12).jpg

Na místě i nadále zůstaly hasičské  jednotky, v půdních prostorech je totiž skladované poměrně velké množství sena. Některá místa i nadále vykazují skrytá hoření a je prováděno postupné rozebírání a dohašování.

ViewImage-(17).jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, s největší pravděpodobností se bude jednat o zahoření trámu přizděného do  komínového tělesa. Majitel doposud výši škody neupřesnil. Vše se obešlo bez zranění, obyvatelé z domu se včas dostali do bezpečí. Hasičům se také včasným zásahem podařilo zabránit v rozšíření a přilehlý rodinný dům i okolní další hospodářská stavení.
 video5.jpg

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí