Požár střechy ve Vrbátkách zdolaly čtyři jednotky

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

17.01.2023 | Vrbátky/ Olomoucký kraj
Požár střechy ve Vrbátkách zdolaly čtyři jednotky

Čtyři jednotky hasičů zaměstnal v pondělí 16. ledna večer požár nízkopodlažní budovy ve Vrbátkách na Prostějovsku. Hořela zde střecha skladu obecní techniky a místní hasičské zbrojnice.

20230116_194755.jpg

Událost byla hlášena na krajské operační a informační středisko před 18. hodinou. Na místě byla jako první místní jednotka. Dobrovolní hasiči z objektu zachránili cisternovou automobilovou stříkačku, dýchací přístroje a další potřebné hasičské vybavení a ihned zahájili hasební práce. Na jejich pohotový zásah navázaly krátce na to další jednotky. Požár střechy lokalizovaly pomocí dvou C proudů.

Následně byla nasazena výšková technika k dohašování skrytých ohnisek a rozebírání střešní konstrukce. Hasiči vynesli také různý materiál a vybavení. Ke kontrole objektu jsme využili termokameru.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 7 milionů korun, budeme ji upřesňovat. Příčinou požáru je dle našeho vyšetřovatele technická závada na elektroinstalaci budovy.

Zasahovaly čtyři jednotky, a to konkrétně profesionální ze stanice Prostějov a jednotky SDH Vrbátky, Prostějov-Vrahovice a Dub nad Moravou.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje