Požár zcela zničil zahradní chatku

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár zcela zničil zahradní chatku

V pondělí 28. ledna 2019 byl v 9:53 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár zahradní chatky v Lipníku nad Bečvou v chatové oblasti, která se nazývá Za Vodou.

ViewImage-(2).jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Lipníku nad Bečvou, Oseku nad Bečvou a Nových Dvorů. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažena dřevěná zahradní chatka o rozměrech asi 6 x 6 metrů.

ViewImage-(8).jpg

Hasičům zásah komplikovalo výborné zabezpečení chatky majitelem, k tomu, aby se dostali dovnitř, použili motorovou pilu. Na likvidaci požáru nasadili několik proudů vody, v průběhu likvidačních prací rozebírali stropní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska.

ViewImage-(9).jpg

Podle majitele je chatka kompletně požárem zničená, škodu vyčíslil na 300.000 Kč. Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčina vzniku požáru se zjišťuje.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje