Při požáru autobusu bylo evakuováno 49 osob.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

14.05.2019
Při požáru autobusu bylo evakuováno 49 osob.

bus4.png  ohen.jpg  evakuac3.jpg

Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů se v nočních hodinách pondělí 13.5.2019 podílely na likvidiaci požáru autobusu na rychlostní komunikaci D46 v úseku 29 km nedalo obce Držovice. Dle informací plameny velmi rychle prostoupily celým dopravním prostředkem, všech 49 osob se dostalo včas do bezpečí do svahovitého terénu. 

z.jpg

Operační středisko k pomoci vyslalo profesionální jednotky ze stanic Olomouc a Prostějov. Z řad dobrovolných hasičů také jednotky Prostějov Vrahovice a Olšany u Prostějova. 

Hasičům se po hruba půlhodině podařilo zkrotit ničivé plameny. V následujícím čase pokračovali v postupné likvidaci, ochlazování a celkové bezpečnostní kontrole požářiště a jeho okolí. Pro cestující byl z centrální stanice v Olomouci vypraven evakuační autobus. Všech 49 osob bez zranění bylo následně přepraveno na hasičskou stanici v Prostějově, zde je jim poskytnut dočasný azyl, tj. tepelný komfort a pitný režim. Doprava v místě zásahu ve směru z Olomouce na Vyškov byla dočasně zastavena. Výše škody po požáru vyčíslil vlastník  v částce téměř 2 mil. korun (1,8 mil), příčinou zahoření dle získaných informací je  s největší pravděpodností technická závada v motorvé části. 

 

Zdroj:

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje

 

FOTOGALERIE