Při požáru podkroví se zranily dvě osoby

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů//VIDEO

28.05.2017
Při požáru podkroví se zranily dvě osoby
V sobotu 27. května 2017 byl v 14:53 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár podkroví rodinného domu v obci Pohořany na Olomoucku.
Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šternberku a z Olomouce a dobrovolní hasiči z Dolan a Bohuňovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zachvácena jedna místnost v podkroví rodinného domu. Na místě se nacházely dvě zraněné osoby. Hasiči ihned začali s plameny bojovat dvěma proudy vody. V průběhu likvidačních prací odvětrávali zakouřené prostory a dohašovali ohniska.
v.jpg
Požár zničil vybavení jedné místnosti (nábytek) a částečně střešní konstrukci. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za půl hodiny po oznámení, likvidaci požáru zatím velitel nehlásil (stav k 16:00 hodině).
Výše škody i příčina vzniku požáru jsou v šetření.
h.jpg

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková