Prostějovští hasiči vyprostili pilota z ultralightu

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2023 | Mostkovice/ Olomoucký kraj
Prostějovští hasiči vyprostili pilota z ultralightu

Pilota z ultralehkého letadla jsme vyprostili ve středu 1. února u Mostkovic na Prostějovsku. Letecká nehoda byla nahlášena krátce před 16. hodinou na krajské operační a informační středisko. K místu byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Prostějov a JSDH Mostkovice.

0102_nehoda_letecka_ultralight_mostkovice (1).jpg0102_nehoda_letecka_ultralight_mostkovice (7).jpg

K nehodě došlo při manipulaci na ploše letiště, kdy se poryvem silného větru stroj vznesl a vzápětí spadnul na zem. Pilot zůstal ve stroji zaklíněn. Při pádu si navíc zlomil nohu. Využili jsme přímočarou pilu a hydraulické nůžky. Nástroji jsme odstranili část konstrukce letadla, abychom pilota z vraku dostali ven a zároveň jsme mu opatrně vyprostili i zraněnou nohu. Souběžně probíhal zásah záchranářů ZZS, kteří si jej poté převzali do péče.

Místo zásahu jsme následně předali PČR, která zjišťovala příčiny a okolnosti letecké nehody.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje