SIlný vítr zaměstnává hasiče v celém Olomouckém kraji

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

SIlný vítr zaměstnává hasiče v celém Olomouckém kraji
vitr3.jpg

Profesionální i dobrovolné jednotky v Olomouckém kraji od včerejší 22. hodiny ,29.11.2018, vyjíždějí ke zvýšenému počtu technických události. V drtivé většině se jedná o spadné stromy na komunikacích.

ViewImage-(20).jpg

hasic-aut.jpgNárůst výjezdů v průřezu všech pěti okresů evidujeme od čtvrté hodiny ranní 30.10.2018. Nejvíce co do počtu řešených výjezdů se jedná o okresy Olomouc, Šumperk a Prostějov. V součtu událostí k aktuálnímu času (7:00) se jedná o téměř 40 výjezdových aktivit.

ViewImage-(21).jpg

nej.jpgNejvíce hasiči likvidují pomocí motorových pil popadané stromy na komunikacích, zde počtem výjezdů převazuje hlavně okres Olomouc.

a16.png
Několik událostí spojených s popadanými stromy řešili hasiči také na Šumpersku a Jesenicku.

a16.png
Menší počet co do do počtu likvidací stromů evidují hasiči také na Prostějovsku a Přerovsku.
 a16.png
Komplikace se nevyhnuli také železniční přepravě, spadený strom do kolejiště si vyžádal omezení provozu u Starého Města na Šumperku.
 a16.png
Spadené dráty elektrického vedení a součinnost s hotovostní službou energetiků řešili hasiči na Přerovsku ve Staré Vsi, jednalo se o utržené dráty u rodinného domku.
 a16.png
Obdobný případ s hrozícím nebezpečím porušení elektrického vedení řešili hasiči v Lošticích, jednalo se o zavěšený strom v drátech vysokého napětí.
 a16.png
Hasiči přímo v Olomouci řešili na třech místech uvolněné plechové krytiny:
cislo1.png
v brzkých ranních hodinách zasahovali na ulici Jílová, zde zajistili několik plechů. V místě došlo také k rozfoukání tepelné izolace.
 cislo22.png
Střešní plechové tabule zajišťovala  také profesionální jednotka na ulici Lafayettova v bývalém pivovaru.
 cislo3.png
Poslední do trojice výjezdů v Olomouci patří uvolněný plech na ulici Hlušovická v Olomouci Černovíře.

ViewImage-(26).jpg

a16.pngV jednom případě došlo také k uvolněným plechům v Žerůvkách (Bystročice) na Olomoucku. Zde hasiči
zajistili část krytiny na čerpací stanici. Uvolněné padající tašky z domu zajišťují aktuálně hasiči v Uničově na ulici Hrdinů.

ViewImage-(22).jpg

a16.png V ostatních případech se jedná o likvidaci spadených stromů, bez zranění či poškození majetku (číslo dosahuje již zmíněnou 40tku.). K těmto událostem jde souhrnně popsat odklizení pomocí motorových pil a rychlé uvedení zpět do běžného režimu v průjezdnosti či průchodnosti komunikací a chodníků.

ViewImage-(23).jpg

vystraha2.jpegSituace se prozatím neuklidňuje, je nutné zmínit činnost našeho operačního ve spolupráci s ostatními kraji, tísňovou linku zaměstnávají od večerních hodin desítky hovoru v krátkých intervalech v rámci situace v celé ČR. Za poslední hodinu se jedná o výrazný nárůst zásahů v Olomouckém kraji.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje