Silné bouřky neustávají. Trápily Olomoucký kraj včera v podvečer i dnes celou noc.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

11.08.2017
Bouřky se na Olomoucku po středečním ránu, krajem opět prohnaly, tentokráte  ve dvou vlnách. V podvečer čtvrtku 10. srpna 2017 zasáhly a potrápily zejména Přerovsko,kde hasiči zaznamenali nejvíce výjezdů, v noci, těsně po půlnoci, pak udeřily  na Šumpersku a Olomoucku kde  vítr lámal více pouze stromy, které nikoho nezranily
blesk.png
První výjezdy hasiči zaznamenali ve čtvrtek 10. srpna 2017 těsně před půl sedmou večer Do půlnoci evidovalo naše operační středisko padesát událostí. Nejčastěji vyjížděli hasiči na Přerovsku (43 událostí), ve zbytku kraje se jednalo spíše o jednotlivé výjezdy.
Operační středisko od 18:26 hodin do 19:26 hodin evidovalo necelou třicítku událostí. Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích a drátech elektrického vedení, ale také uvolněné a poškozené střešní krytiny.

gggg.jpg
Zásahy hasičů na poškozené střešní krytiny:
  • Radslavice - silný poryv větru sroloval plechovou střechu rodinného domu o rozměrech asi 10 x 7 metrů a poškodil komín,
  • Hranice, Hálkova - vlivem větru se uvolnily dva plechy na střeše a hrozily pádem,
  • Hranice, Uhřínov - plechová střecha
  • Olomouc, tř. 17. listopadu - dva skřípnuté plechy na sedmipatrové budově, pomocí výškové techniky je lezci odstranili
  • Přerov, Kozlovice - utržená střecha na rodinném domě
  • Přerov, Lověšice - kus plechové střechy spadl na chodník
r.jpg
Podle dostupných informací nebyl při událostech nikdo zraněn.

blesk-(1).png
Druhá vlna bouřek přišla těsně po půlnoci. Celkem hasiči od půlnoci pátku 11. srpna 2017 do šesté hodiny ranní zasahovali u devadesáti událostí. Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích, na drátech elektrického vedení, na autech a cyklostezkách. Na několika místech popadaly stromy i na železniční tratě.
TP_prostejovicky_11-8-2017a.jpg

TP_mohelnice_11-8-2017a.jpg
V noci zasahovali hasiči pouze u jedné poškozené střešní krytiny. V Šumperku silný vítr poškodil plechovou střechu. Hasiči spadlé kusy plechu posbírali a střechu zajistili.

blesk-(2).png

TP_nemile_11-8-2017.jpg

I v pátek ráno jsou terénu stále desítky jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Podle dostupných informací nebyl při událostech nikdo zraněn.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje