Silný vítr přecházel od včerejšího večera Olomouckým krajem

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Silný vítr přecházel od včerejšího večera Olomouckým krajem
Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů Olomouckého kraje od zhruba šestnácté hodiny vyjížděli v neděli 10.prosince 2017 k událostem spojených s odstraňováním následků silného větru přecházející přes Olomoucký kraj. V podvečeru evidovali zhruba dvě desítky zásahů k popadaným stromům. Většina událostí  byla v okrese Olomouc a Přerov, několik událostí se stalo i na Jesenicku.

Z výčtu výjezdů hasiči ve dvou případech zajišťovali uvolněné plechy na střechách.

ViewImage-aspx.jpg

První z událostí se odehrála v Olomouci ulice kpt. Nálepky, zde pomocí výškové techniky provedli provizorní zajištění střechy s upozorněním na nutnost následné opravy vlastníkem.

Druhá událost podobného typu se stala v Přerově v ulici Kosmáková. I zde hasiči provedli provizorní zajištění uvolněných plechů.
e.jpg

Nejvíce z výčtu popadaných stromů na jednom místě hasiči evidovali u Jívové na Olomoucku kde jednotky na místě odstranili hned několik za sebou popadaných stromů.

ee.jpg
Během nočních hodin vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči zhruba k další více jak desítce událostí technického charakteru v souvislosti se silným větrem v Olomouckém kraji, ve všech případech se jednalo o spadené stromy na komunikacích.
Výjezdy dle okresů :
Jeseník 2,