Střechu bytovky a kůlnu hasilo 7 jednotek

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.12.2019 | Vápenná/ Olomoucký kraj
Střechu bytovky a kůlnu hasilo 7 jednotek

Požár dřevěné kůlny a střechy bytového domu řešili ve středu večer hasiči ve Vápenné na Jesenicku.

Nejdříve byl na operační středisko po 19. hodině nahlášen požár dřevěné chatky. Na místo operační důstojníci vyslali čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Kůlna hořela v celém rozsahu a vlivem silného větru se oheň rozšířil i na střechu přilehlého bytového domu. Byly povolány další jednotky i výšková technika. Hasiči museli rozebrat dvě třetiny střechy, aby mohli vyhledat a dohasit skrytá ohniska hoření a zabránit tak dalšímu šíření plamenů. Ohniska hledali s pomocí termokamery, kterou také na závěr prohledali celé požářiště. Přestože zásah komplikoval silný vítr i mráz, dostali hasiči plameny pod kontrolu před 22. hodinou, jednotky požár zcela uhasily ve 22 hodin a 16 minut.

Obyvatelé domu s čtyřmi bytovými jednotkami byly během zásahu v bezpečí mimo objekt, obec jim zajistila náhradní ubytování v prostorách místního učiliště. Objekt během noci střežila Policie ČR.

Celkově na místě zasahovalo 6 jednotek, z toho profesionální z Jeseníku a pět jednotek dobrovolných hasičů z Vápenné, Žulové, Skorošic, Tomíkovic a Lipové-lázně. Příčinu požáru aktuálně vyšetřujeme a vyšetřování bude ve spolupráci s Policií ČR na požářišti probíhat i během dneška. Škoda se během předběžných odhadů vyšplhá k 600 tisícům korun.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje