Tragická dopravní nehoda nákladního vozidla s motocyklem s následným požárem.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Tragická dopravní nehoda nákladního vozidla s motocyklem s následným požárem.
motoc2.jpgkamion2.jpg

Čtyři jednotky hasičů Olomouckého kraje vyjížděly ve čtvrtek 21.6.2018 krátce po poledni k dopravní nehodě s následným zahořením motocyklu a nákladního vozidla se dřevem.

df-(1).jpg

Dle prvotních informací z tísňového hovoru řidič motocyklu narazil čelně do nákladního vozidla a zůstal pod ním motorja2.jpgzaklíněn, návazně na to došlo ke vznícení motocyklu, plameny pak velmi rychle pohltily celou kabinu nákladního vozidla a částečně převážené kládové dřevo. K této události došlo v zatáčkách za obcí Lipina na komunikaci ze Šternberku na Opavu.

n-(1).jpg

K události s profesionální jednotkou stanice Šternberk vyjeli dobrovolní hasiči Bohuňovice, Babice a Moravský Beroun.

smrt.jpgPři dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění motocyklisty, řidič nákladního vozidla se včas dostal do bezpečí. Hasiči zhruba po půl hodině požár lokalizovali a v navazujícím čase pokračovali v ochlazování a zabezpečení po úniku provozních kapalin.

K místu dorazilo náhradní vozidlo s vlekem pro překládku dřeva. Komunikace byla v místě zcela neprůjezdná a Policie ČR zajišťovala odklon po souběžných komunikacích. Po přeložení hasiči provedli opětovný celkový úklid komunikace.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje