Tragický požár v Přemyslovicích na Prostějovsku.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Tragický požár v Přemyslovicích na Prostějovsku.
Šest jednotek hasičů Olomouckého kraje v sobotu 2.12.2017 v nočních hodinách zaměstnal požár rodinného domku v Přemyslovicích na Prostějovsku. Prvotní informace o požáru převzala linka tísňového volání HZS Olomouckého kraje krátce před dvaadvacátou hodinou. Dle informací se valil hustý kouř ze střechy a z místností byly pozorovatelné zuřivé plameny.

w.jpg
Operační středisko postupně k místu vyslalo profesionální jednotky požárních stanice Konice a Prostějov, v pozdějším čase také jednotku z Olomouce s doplněných přístrojů s dýchací technikou. Posílení u požáru zajistily také jednotky dobrovolných hasičů Přemyslovice,  Kostelec na Hané a Ptení.

Rozsah požáru evidujeme na ploše objektu zhruba 10x5 metrů. Bohužel jedné osobě se z hořících prostor nepodařilo včas dostat do bezpečí a po provedeném průzkum v jedné z místností nalezli hasiči muže bez známek života. Druhá osoba z domu před plameny unikla, zraněná skončila v péči zdravotníků ZZS Olomouckého kraje.
ww.jpg
Hasiči postupně likvidovali zahoření v místnostech a dohledali drobná ohniska, z půdních prostor bylo nutné dostat větší část nevyhořelé skladované slámy. V závěru všechny požárem zasažené prostory ochladili a odvětrali pomocí přetlakové ventilace

www.jpg
Šetření příčin vzniku i výše škod pokračovala i v neděli 3.12.2017 v dopoledních hodinách.
Prozatím není známa příčina vzniku požáru, dům byl dle vlastníka odpojen od elektrické energie. Během dopoledních hodin se v neděli na místo dostavil rovněž statik pro posouzení stavu objektu po požáru.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje