Tři odpolední nehody po 15 hodině v Olomouckém kraji se zraněním.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2017
Tři odpolední nehody po 15 hodině v Olomouckém kraji se zraněním.
Posádky profesionálních a dobrovolných jednotek během odpoledních hodin v úterý 22.8.2017 zasahovaly u tří vážných dopravních nehod. Na Prostějovsku si střet dvou osobních vozidel vyžádal zranění šesti osob, u dalších dvou dopravních nehod zůstala vozidla převrácená na střeše i zde se nehody bohužel neobešly bez zranění osob.

fgh.jpg
Nejvážnější situace se krátce po třetí hodině odpoledne odehrála nedaleko obce Vranovice-Kelčice, při střetu dvou osobních vozidel došlo ke zranění čtyř dětí a dvou dospělých osob. K místu ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Prostějov a také dobrovolná z Brodku u Prostějova. Hasiči na místě asistovali při ošetřování zdravotnické záchranné službě, provedli nutná bezpečnostní opatření a likvidaci uniklých provozních kapalin.
ViewImage-aspx.jpg
Druhá z dopravních nehod taktéž po patnácté hodině se zraněním osoby, poté co se vozidlo převrátilo na střechu, se odehrála u Velkého Újezdu na Olomoucku. Operační středisko k pomoci vyslal jednotku požární stanice Lipník nad Bečvou a z řad dobrovolníků jednotku Velký Újezd. Hasiči na místě poskytnuly zraněnému muži předlékařkou péči, v navazujícím čase vozidlo protipožárně zabezpečili a asistovali záchranářům. V závěru vypomohli s naložením vozidla na odtahovou službu a celkový úklid komunikace.

bfgv-(1).jpg
Třetí z nehod s obdobným časem i scénářem a to vozidla v příkopu převráceném na střechu se odehrála v Přerově, místní části Kozlovice. Zraněný řidič zůstal ve vozidlo zaklíněný. V době příjezdu první jednotky byl již mimo vozidlo v péči zdravotnické záchranné služby. K události společné s profesionální jednotkou stanice Přerov vyslalo operační středisko také dobrovolné hasiče z Radslavic. Hasiči u vozidla provedli nutná bezpečností a protipožární opatření, zajistili únik provozních kapalin a vozidla vrátili zpět na kola a komunikaci

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje