U Přáslavic vyteklo z havarované cisterny mléko

04.01.2019
U Přáslavic vyteklo z havarované cisterny mléko

kamion-tanker.png
V pátek 4. ledna 2019 byla v 5:29 hodin oznámena na operační středisko HZS Olomouckého kraje dopravní nehoda kamionu, který převážel mléko na přivaděči na dálnici D 35 u obce Přáslavice (exit 281).

prasC.jpg

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Velké Bystřice, kteří po příjezdu zjistili, že hasic-auto5E.jpgse jedná o nehodu cisterny s návěsem, která převážela mléko. Cisterna sjela do příkopu a převážené mléko z ní částečně uniklo. Hasiči zajistili havarovanou cisternu proti vzniku požáru a zjišťovali, kolik mléka z cisterny a návěsu přesně uniklo. Podle dostupných informací by to mělo být asi 15 kubíků (polovina převáženého nákladu).

praslavic2-(1).jpg

zdravotnpomoc6.jpg
Při nehodě byl zraněn řidič, kterého zdravotnická záchranná služba odvezla na ošetření do nemocnice.

Praslkavic1-(1).jpg

Po sedmé hodině ranní se obě jednotky hasičů vrátily zpět na své základny a čekalo se na příjezd pracovníků pozar11.jpgživotního prostředí a majitele firmy, kteří rozhodli o dalším postupu. Těsně před devátou hodinou ranní byli hasiči z Olomouce povoláni zpět na místo události, protože bylo potřeba přečerpat uniklé mléko z jímek do připravených nádob. Přečerpání mléka, které neuniklo, si řešil majitel. Vyprošťování vozidla bude zajišťovat specializovaná firma.

Silnice (dálniční přivaděč) je ve směru Ostrava - Olomouc uzavřen, v obráceném směru je průjezdný jeden jízdní pruh. Situaci stále sledujeme a budeme vás informovat.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje