Únik nebezpečné látky na Malé Moravě na Šumpersku.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.07.2017
Únik nebezpečné látky na Malé Moravě na  Šumpersku.

Tři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů vyjížděly ve středu 19.7.2017 k úniku nebezpečné látky Formaldehydu po dopravní nehodě dodávky. Tísňová linka HZS Olomouckého kraje byla o události informována krátce před desátou hodinou dopolední s upřesněním pádu velkokapacitního barelu (1000 litrů) s viditelným únikem do příkopu za obcí Vlaské (Malá Morava) na Šumpersku.

k.jpg

K místu ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Šumperk, včetně speciálu na likvidaci chemických, nebezpečných látek za posílení profesionální jednotkou mezikrajské výpomoci stanice Králíky a také dobrovolných hasičů nedalekých Hanušovic.

ViewImage-aspx.jpg

Hasiči po svém příjezdu provedli zamezení úniku nebezpečné látky a likvidaci uniklé části pomocí sorbentu, jednalo se o množství které bezprostředně neohrožovalo okolí a zasažení zeminy na místě hasiči konzultovali ze zástupci životního prostředí. Po příjezdu náhradního vozidla pro přepravu s novou nádrží jednotka provedla přečerpání nebezpečné látky a místo události bylo krátce před 17 hodinou předáno Policii ČR.

Zdeněk Hošák, tiskový odbor HZS Olomouckého kraje

Foto:HZS Olomouckého kraje