V Lipové-lázni vyhořela střecha ubytovací chaty.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.04.2019
V Lipové-lázni vyhořela střecha ubytovací chaty.

Tři jednotky hasičů se v nočních hodinách pátku 12.4.2019 podílely na likvidaci požáru střechy ubytovací chaty v Lipové-lázni na Jesenicku. Prvotní popis v tísňovém hovoru na linku 112 předznamenal problémy s komínových tělesem, dojíždějící jednotky návazně upřesnily rozšíření požáru do celé střešní části. 
 
ViewImage-(8).jpg

Operační středisko k  místu vyslalo profesionální jednotku požární stanice Jeseník, přesněji posádky dvou cisternových vozidel a výškové techniky. Z řad dobrovolných hasičů také jednotky Jeseník a Lipová-lázně. Hasičům se v krátkosti podařilo požár lokalizovat. Z objektu se včas do bezpečí dostala téměř třicítka dětí a sedm instruktorů. Jednotky postupně provádí rozebírání vyhořelé dřevěné konstrukce, dohledávají drobná skrytá ohniska a provádí důkladnou kontrolu pomocí termokamerou.

ViewImage-(9).jpg
 
Celá událost se obešla bez zranění osob. Výše škody po požáru bude majitelem určena dodatečně. Co přesně stojí za příčinou vzniku požáru je aktuálně v šetření.

ViewImage-(10).jpg

Po odvětrání a ochladnutí požářiště zde z důvodu dohledu bude na několik následujících hodin zůstávat místní dobrovolná jednotka.
 
 
Zdroj:
Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí   
Foto: HZS Olomouckého kraje  
 
FOTOGALERIE