V Šumperku vyhořela budova autobazaru.

HZS Olomoucký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V Šumperku vyhořela budova autobazaru.

Od ranních hodin, od 7:55 hodin,  8.května 2019 vytěžuje několik jednotek hasičů požár dřevěného objektu v Šumperku, budova je administrativní součástí místního autobazaru. Jedná se o zhruba 12 x 15 metrů rozměrově starší dřevostavbu.

ViewImage-(2).jpg

Operační středisko k místu postupně vyslalo posádky cisternových vozidel profesionální stanice Šumperk za posílení dobrovolnými hasiči Šumperk Temenice a Nový Malín. Aktuálně k pomoci na místo dorazila rovněž profesionální jednotka z centrální stanice v Olomouci s technikou pro úklid a pomoc pro celkovou likvidaci požáru.

ViewImage-(3).jpg

V době dojezdu prvních jednotek byla již celá budova zcela zachvácena plameny, prakticky bez jakéhokoliv možnosti k uchránění alespoň části či vybavení v budově. Současně došlo k poškození jednoho ze zaparkovaných vozidel. Hasiči v krátkosti zamezili možnému rozšíření do okolí, další zhruba již tři hodiny pokračují v postupném dohašování a rozebírání vyhořelé konstrukce.

ViewImage-(4).jpg

Aktuálně  od 10:45 hodin  na místě probíhá částečná demolice z důvodu nestability a prevence bezpečí za využití techniky nakladače (bobcat), včetně souběžného dohašování menších skrytých ohnisek, technika (nakladač) je již ze zmiňované stanice Olomouc.

ViewImage-(5).jpg

Co stojí za příčinou vzniku požáru je v tuto chvíli v šetření. Není zde vyloučena nedbalost či úmysl neznámé osoby. Majitel prozatím nevyčíslil přesnou výši škod, předpoklad je v řádu statisíců. Celá událost se obešla bez zranění osob.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje