V rekreační oblasti hořela chata.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.09.2019 | Bělkovice/ Olomoucký kraj
V rekreační oblasti hořela chata.

Hasiči požár do dvou hodin zdolali

Požár chaty v celém rozsahu řešili včera v noci šternberští hasiči. Hořel objekt o velikosti 5x6 metrů v rekreační oblasti v Bělkovicích-Lašťanech.

Jednalo se o dřevěnou stavbu. Po příjezdu hasiči místo prozkoumali a během necelé hodiny požár lokalizovali. Díky rychlému zásahu se jednotkám podařilo zamezit rozšíření plamenů na okolní les i chaty. Během hasebních prací kontrolovaly objekt termokamerou, aby v zadýmeném prostředí odhalily skrytá ohniska hoření.

Za necelé dvě hodiny oheň hasiči zlikvidovali. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze Šternberka a tři jednotky dobrovolných hasičů z Bělkovic-Lašťan, Dolan a Bohuňovic. Příčinu požáru nyní vyšetřujeme. Škoda podle předběžných odhadů přesáhne tři sta tisíc korun.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje