Včasný zásah hasičů při požáru u včelaře zabránil značným škodám na rodinném domku

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.09.2017
Čtyři jednotky z řad profesionálních a dobrovolných hasičů v odpoledních hodinách 5.9.2017, vyslalo operační středisko k nahlášenému požáru střechy po nezdařilém okuřování dřevěných rámů - plátů pro včely v Mořicích na Prostějovsku.
K události ihned vyrazila profesionální jednotka požární stanice Kojetín za pomoci dobrovolných hasičů Němčice nad Hanou, Nezamyslice a místní Mořice. A právě místním dobrovolným hasičům časným příjezdem na místo události se podařilo požár velmi rychle lokalizovat a vzápětí za pomocí dojíždějících jednotek likvidovat. Hasiči zhruba jednu čtvrtinu požárem poškozených dřevěných rámů vynosili do bezpečí mimo objekt, střecha budovy naštěstí poškozena nebyla.  Z důvodů zajištění maximální bezpečnosti a vyloučení možných skrytých ohnisek provedli hasiči v závěru důkladné překontrolování termokamerou.
K požáru došlo při neopatrné manipulaci vlastníka s otevřeným ohněm, škody po požáru majitel vyčíslil prozatím v částce do 10tis, vše se obešlo bez zranění osob.
 hhh.jpg

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí