Výbuch s následným požárem v prostějovském autoservisu

20.12.2017
Výbuch s následným požárem v prostějovském autoservisu

Ve středu 20. prosince 2017 byl ve 12:00 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje výbuch s následným požárem v autoservisu v Prostějově na Olomoucké ulici.

aaaaaaa.pngNa místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Prostějova - Žešova a Prostějova - Vrahovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že uvnitř přízemního autoservisu došlo k výbuchu a následnému požáru, při kterém se zranila jedna osoba. V objektu hasiči nalezli 11 plynových lahví různé velikosti,depositphotos_119349856-stock-illustration-natural-gas-tank-icon.jpg které vynesli na volné prostranství, kde je ochladili. Vzhledem k tomu, že při výbuchu došlo k poškození stavební konstrukce, povolal velitel zásahu na místo události statika.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 1 milion krorun, příčina vzniku události je v šetření.

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje