Výjezdy hasičů spojených s výstrahou silný vítr v Olomouckém kraji.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Výjezdy hasičů spojených s výstrahou silný vítr v Olomouckém kraji.

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů od včerejší čtvrtku, 28.12.2017, zhruba dvanácté hodiny, kdy začala platit výstraha na přecházející silný vítr přes území Olomouckého kraje, vyjely doposud k jedenácti událostem.
a.jpg
silný vítr v Olomouckém kraji - spadený strom na Jesenicku
Z výběru technických pomocí opět statisticky nejčastěji hasiči zasahovali u spadených stromů, jen v jednom případě došlo k uvolnění plechů na střeše objektu v Přerově, hasiči zde pomocí výškové techniky provedli provizorní zabezpečení. V souhrnu dle okresů nejčastěji jednotky zasahovaly na Jesenicku a Přerovsku.

s.jpg
silný vítr v Olomouckém kraji - uvolněné plechy v Přerově
Operační středisko HZS Olomouckého kraje převzalo také v ranních hodinách informaci o najetí vlaku do stromu naštěstí bez zranění osob v Dětřichově nad Bystřicí, veškeré informace dále předalo jednotce drážních hasičů (HZSp SŽDC), jedná se o událost již v sousedním kraji (MSK).

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje