Výjezdy po nočních bouřkách v Olomouckém kraji.

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.09.2018
Výjezdy po nočních bouřkách v Olomouckém kraji.
blesk4.jpgLinka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v neděli 2.září 2018,  v posledních hodinách a to převážně při bouřkách doprovázených vydatnými srážkami na území Olomouckého, přijala celkem patnáct situací vyžadující pomoc jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů.

ViewImage-aspxss.jpg

Z pohledu lokací se jednalo o výjezdy nejvíce na Přerovsku, Olomoucku a také částečně na Prostějovsku.

blesk1.jpgV Dřevohosticích nejprve místní jednotka vyrazila k pomoci s odčerpáním vody a celkovém úklidu jednoho z vyplavených domů.

a.jpg

Návazně na to k místu rovněž dorazila profesionální jednotka stanice Přerov z důvodu zajištění vodou podemletého sloupu elektrického vedení. Během jízdy k zásahu jednotka narazila na dopravní nehodu, hasiči místo události zabezpečili a pokračovali ke zmiňované situaci v Dřevohosticích.

blesk1.jpgV Oseku nad Bečvou si místní jednotka dovezla několik pytlů s pískem z centrálního hasičského skladu v Lipníku nad Bečvou a provedla zabezpečení komunikace proti naplavování vody s bahnem. Podobnou pomoc zajistili i hasiči v Lipníku nad Bečvou poté co voda z chodníku zatékala do prodejny, hasiči v místě vystavěli zábrany pomocí pytlů z pískem.

blesk1.jpgV Rouské na Přerovsku hasiči provedli oplach komunikace od bahna. Zaplavenou komunikaci bahnem s uvězněním dvou vozidel řešili také hasiči v Bělotíně na Přerovsku. Jednalo se o bahno na ploše zhruba sto metrů, vozidla se podařilo vytáhnout pomocí traktoru. Hasiči návazně provedli důkladný oplach komunikace.

blesk1.jpgNěkolik výjezdů v průběhu večera řešili také profesionální hasiči ve Šternberku. Nejprve u jednoho z rekonstruovaných domů zabezpečili pomocí plachet odkrytou střechu, vydatné srážky zaplavily přízemní část do výšky zhruba deseti centimetrů. Během večera také několikrát odčerpávali velkou vodní lagunu v prostorech právě probíhající výstavy zvířat.

blesk1.jpgV Hlubočkách na Olomoucku hasiči pročišťovali ucpané kanály od naplavenin, hrozilo zde zatopení domů.

blesk1.jpgHasiči z Bohuňovic vyrazili k likvidaci spadeného stromu na komunikaci ze Šternberka na Lipinu.

blesk1.jpgVe Zdětíně na Prostějovsku vyžadovali oznamovatelé pomoc poté co střechou zatékala voda do starého domku. Hasiči po příjezdu provedli nutná bezpečnostní opatření s doporučením povolání klempířské firmy pro provedení nutné opravy.

Zdeněk Hošák | HZS Olomouckého kraje , tiskový mluvčí
Foto: HZS Olomouckého kraje