Z hořícího bytu hasiči zachránili dítě

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

10.10.2020 | Přerov/ Olomoucký kraj
Z hořícího bytu hasiči zachránili dítě

9.10.2020 Z hořícího bytu v pátek vpodvečer přerovští hasiči zachránili dítě. Hořelo v panelovém domě ve 4. patře v Předmostí v Přerově.

Událost byla nahlášena na krajské operační a informační středisko v 17. 38 s tím, že jde z oken bytu hustý kouř. Po průzkumu hasiči na místě zjistili, že je uvnitř hořícího bytu dítě. V silně zakouřeném prostředí s téměř nulovou viditelností jej v jednom z pokojů našli a s dýchací maskou vyvedli ven. Spolu s dalšími dvěma osobami, které byly intoxikovány kouřem, jej po podání kyslíkové terapie předali záchranářům zdravotnické záchranné služby.

Současně probíhal hasební zásah, který hasiči vedli schodištěm budovy, a evakuace obyvatel. Celkově jich objekt opustilo 22. Jelikož byl objekt silně zakouřený, odvětrali jej hasiči s pomocí přetlakové ventilace. Následně se většina obyvatel mohla vrátit domů.

Příčinu na místě zjišťuje náš vyšetřovatel v součinnosti s PČR. Škodu předběžně odhadujeme na více než půl milionu korun.

Na místě zasahovala profesionální jednotka z Přerova, jednotka SŽDC a jednotka sboru dobrovolných hasičů Přerov.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje