Z nákladního vozu se vysypal odpad z kafilerie

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.08.2019 | D46/ Olomoucký kraj
Z nákladního vozu se vysypal odpad z kafilerie

K dopravní nehodě nákladního automobilu vyjížděli dnes před polednem prostějovští hasiči na D46 u Brodku u Prostějova ve směru na Vyškov.

Z vozu na komunikaci při prudkém brzdění vypadl náklad z kafilerie. Biologický odpad vytvořil na silnici souvislou vrstvu přes jeden jízdní pruh v délce kolem 50 metrů. Tři hasičské jednotky vozovku s pomocí hasičského Bobcatu očistily, odpad naložily zpět do nákladního automobilu, který jej odveze.

Hasiči nyní komunikaci dezinfikují roztokem s chlorovými tabletami. Dezinfekcí projde také veškerá technika, nářadí, boty i hasičský Bobcat. Na místo nehody míří také kropicí vůz, který úklid vozovky dokončí.

Nehoda se obešla bez zranění. Během úklidu vozovky musí být s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů na nezbytně nutnou dobu D46 uzavřena. Na místě zasahují profesionální hasiči z Prostějova a z Olomouce i jednotka dobrovolných hasičů z Brodku u Prostějova.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje