Záchrana pejska z hloubky, sklouzl do 10 metrů hlubokého mezipatra, Výkleky - Přerovsko

HZS Olomoucký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2021 | Výkleky/ Olomoucký kraj

Náročný, ale rovněž zajímavý zásah mají za sebou profesionální jednotky z Lipníka nad Bečvou a Přerova, včetně jejich specializované lezecké skupiny. Cestou hovoru na linku 112 HZS Olomouckého kraje oznamovatel přiblížil, pro něj nelehkou situaci na místě.

Pes při procházce v lomu v obci Výkleky sklouzl do nepřístupného mezipatra, naštěstí se nezranil. Hasiči se po vytvoření bezpečné přístupové cesty jištěnou kotevním bodem do místa slanili. Pejska pak transportoval lezec, tedy přesněji s asistencí společné cesty a poté jej předal jednotce z Lipníku na bezpečné pevném prostranství u hladiny. Vše má štastný konec, odměnou pro hasiče mimo slovních “díků” je a byl zajisté úsměv a radost majitele pejska a evidentně nejen jeho.

Zdeněk Hošák - tiskový mluvčí
HZS Olomouckého kraje