Ach ty nedopalky!

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2023 | Pardubický kraj
Ach ty nedopalky!

Dvě jednotky hasičů likvidovaly požár v Moravanech v noci na středu 31. května. Jednalo se o požár plastové popelnice, která se v noci vzňala od nedopalku cigarety. Plameny zničily nejen popelnici, ale také fasádu domu se zateplením i garážová vrata. Tady je škoda, dle slov vyšetřovatelky, vyčíslena předběžně na 50 tisíc korun. Další škoda ve výši 10 tisíc korun je na osobním voze, který byl zaparkován u garážových vrat.

Kupodivu v úterý 30. května jsme zaznamenali výjezdy na několik hořících odpadkových košů v Pardubicích. I tady za požár mohl špatně típnutý nedopalek cigarety.

Kam s ním? I u nedopalku lze položit tuto klasickou nerudovskou otázku. Kam s ním, a hlavně jak správně típnout voharek, aby nedošlo k požáru?

Optimálně řádně zašlápnout a poté bez žhavých jisker vhodit do vhodné nádoby – odpadkového koše a doma třeba do skleničky s vodou.

Kuřáci, zkuste více dávat pozor na to, kam svůj nedopalek cigarety odhazujete. V naší statistice máme opravdu širokou škálu požárů od nedopalků – požár balkonu, požár bytu, požár stohu a ten největší požár od nedopalku vhozeného do plastového odpadkového koše v pergole rodinného domu je z 30. března 2022 v Lánech na Důlku. Škoda byla tehdy vyčíslena na 10 milionů korun.

 

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje