Ani v neděli v národním parku hasiči nezaháleli

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.08.2022 |  Hřensko/ Ústecký kraj
Ani v neděli v národním parku hasiči nezaháleli
Ani v neděli hasiči nezaháleli. Nejen, že plnili na letišti v Býnovci vodu do letadel. Opět hasiči lezci zdolávali nepřístupný terén, aby dohašovali ohniska v těch nejměně dostupných místech. Hasiči museli přenášet do rokle těžká plovoucí čerpadla, aby mohla být voda dopravována do těch správný míst. A ani velitel odřadu to nemá jednoduché. "Po celý den jsem prováděl pochůzku po našem sektoru. Průzkum musí být nepřetržitý. Do rokle a zpátky. A to i třikrát za sebou. Jedna pochůzka trvá po členitém terénu asi 1,5 hodiny. Vše musím zkontrolovat, aby se náš úsek znovu nerozhořel. A doufám, že tomu tak bude i v pondělí, poté budu moct prohlásit náš úsek za zcela uhašený," říká ppor. Bc. Luboš Bartoníček, DiS., velitel odřadu HZS Pardubického kraje.
Luboš navíc drží ochrannou ruku nad všemi profesionálními a dobrovolnými hasiči z Pardubického kraje. "Pracujeme v naprosto šíleném terénu," uzavírá dnešní namáhavou práci Luboš.
A my dodáváme.
BORCI, VYDRŽTE. JSTE JEDNIČKY!

por. Bc.Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje