Autobus na Chrudimsku začal za jízdy hořet. Uvnitř bylo 40 dětí

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

Autobus na Chrudimsku začal za jízdy hořet. Uvnitř bylo 40 dětí

Územní odbor Chrudim

V pátek 9. února 2018  ve 12.02 hodin zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru autobusu u Nove Vsi na Chrudimsku.

a-(1).jpg
Autobus byl plný dětí, které stačily včas autobus opustit ještě před příjezdem jednotek. Všem asi 40 dětem byla zajištěná náhradní přeprava.

aaaa-(1).jpg

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 12.20 hodin a zcela zlikvidován byl v 13.28 hodin. Hasiči dále zasypali unikající provozní náplně sorpční látkou. Mokrou a namrzající silnici po likvidaci požáru bylo nutné posypat tak, aby zde nedošlo k případné dopravní nehodě.

aa-(1).jpg

Silnice byla v době likvidace požáru zcela uzavřena. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje