Během třiceti minut hasiči z Pardubic zasahovali u čtyř událostí

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Během třiceti minut hasiči z Pardubic zasahovali u čtyř událostí

30mintime2.pngJak Spidermani si museli připadat ve čtvrtek 26. dubna 2018 v podvečer profesionální hasiči z Pardubic.Během pouhých 30 minut zasahovali hned u čtyř událostí.

30-minut-poł-godziny_318-34127.jpgNa operačním a informačním středisku hasičů v Pardubicích se rozezněl telefon v 18.20 hodin, kdy oznamovatel ohlásil uvolněné plechy ze střechy v ulici K Židovskému hřbitovu v Pardubicích. Na místo ihned vyjela jednotka hasičů, která odvrátila nebezpečí sundáním plechů, které hrozily pádem.

30-minut-poł-godziny_318-34127.jpgOvšem už o dvě minuty později byla jednotce hasičů oznámena další událost, a to požár odpadkového koše na Náměstí Republiky. I tady zasahovali hasiči a počínající požár zlikvidovali.

30-minut-poł-godziny_318-34127.jpgV 18.26 hodin operační důstojník dával pokyn jednotce hasičů, aby vyjela do ulice Erno Košťála, kde z bytu vycházel kouř. Hasiči použili nastavovací žebříky a zvolili cestu zásahu z venku i zevnitř. Jelikož byl hlášen požár bytu a hrozilo nebezpečí z prodlení, vylomili hasiči zámek.
f.jpg
Uvnitř prázdného bytu objevili zapnutý sporák, na kterém byl hrnec s masem. Naštěstí, a díky rychlému zásahu hasičů, nedošlo k žádným škodám.

30-minut-poł-godziny_318-34127.jpgA posledním výjezdem, v uvedených třiceti minutách, byl zásah v Lázních Bohdanči. Lidé v bytovém domě měli obavu o sousedku, a tak zavolali hasiče. Na místo vyjela profesionální jednotka z Pardubic a místní dobrovolná jednotka. Uvnitř bytu byla nalezena žena a lékař a místě konstatoval smrt.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje