Čtyři jednotky likvidovaly požár domu v Tatenicích

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.07.2022 | Tatenice/ Pardubický kraj
Čtyři jednotky likvidovaly požár domu v Tatenicích

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v noci na středu 27. července požár v rodinném domě v Tatenicích, při kterém byl z objektu po zásahu občanů evakuován jeho majitel, který byl poraněný a intoxikovaný zplodinami hoření. Této osobě byla ze strany zasahujících hasičů okamžitě poskytnuta prvotní předlékařská pomoc.  Zraněná osoba byla následně předána do péče zdravotnické záchranné službě, a poté byla transportována do zdravotnického zařízení.

„Škoda je předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun. Případ je vyšetřován a ve spolupráci s policejním orgánem byl vyloučen mechanismus úmyslného zapálení,“ říká k případu jeho vyšetřovatel por. Ing. Jaroslav Kubíček z územního odboru HZS Ústí nad Orlicí.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje