Další den kdy hasiči v Pardubickém kraji zasahovali u sněhové nadílky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

11.01.2019
Další den kdy hasiči v Pardubickém kraji zasahovali u sněhové nadílky


Hasiči další den a noc odstraňovali následky kolizí na silnicích Pardubického kraje. Od čtvrtka 10.ledna 2019, od 17 hodiny do pátku 11.ledna 2019 do 10 hodiny dopolední zasahovali hasiči u 26 událostí v souvislosti se sněhovou nadílkou. Stále na plno pracují v terénu výjezdoví hasiči a v plném nasazení jsou i příslušníci operačního a informačního střediska hasičů v Pardubicích.

snih-silX.jpg snih-snezenX.jpgtech-pomopcHL.png

A opět vybíráme ze zásahů: 

snih.jpgv Desné hasiči vyprošťovali kamion, který skončil s návěsem v příkopu. S vyproštěním musela pomoci těžká technika.
desna-(1).jpg

snih.jpgV Liboměřicích vytahovali hasiči autobus ze závěje. Během několika minut byl autobus vyproštěn.

litomerice-(1).jpg

snih.jpgVe Vranové Lhotě skončil nákladní automobil v příkopu. Nasazeny byly řetězy a vozidlo bylo následně vytaženo i za pomoci odtahové služby. Hasiči ještě dohlédli, zda nákladní automobil vyjede kopec a pak se vrátili zpět na základnu.
vrana-lhota-(1).jpg


snih.jpgV Sezemicích skončilo auto na boku a v příkopu. Při kolizi došlo k poškození betonového sloupku. Hrozivě vypadající nehoda se obešla bez zranění.
sezemice-(1).jpg

snih.jpgVe Vortové naopak hasiči odstraňovali spadlý strom, který tvořil překážku silničního provozu. Po jeho odstranění hasiči ještě cestou zpět museli zlikvidovat spadlou větev u Hamrů.
vortova-strom-(1).jpg


snih.jpgPopelářský vůz musel být vytažen v Litomyšli poté, co zadními koly skončil v příkopu. Na zledovatělé vozovce měli s vyproštěním problém i samotní hasiči. Nakonec se ale podařilo vůz vyprostit.

litomysl.jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje

FOTOGALERIE