Dopravní nehody a požár zemědělského stroje

09.04.2020 | Pardubický kraj
Dopravní nehody a požár zemědělského stroje

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

S prvními jarními paprsky vyrazili motorkáři na silnice. Pro jednoho motorkáře ale neměl výlet šťastný konec. Ve středu 8. dubna v 16.16 hodin došlo ke střetu osobního vozidla s motorkářem. Na místě zasahovala jednotka ze Žamberka. O zraněného motorkáře se postarala zdravotnická záchranná služba spolu s hasiči, po ošetření si zraněného odvezla do nemocnice.

Stanice Lanškroun zasahovala včera v odpoledních hodinách u obce Ostrov u požáru víceúčelového zemědělského stroje na podvozku TATRA 148. Hořelo v motorovém prostoru vozidla. Na místo se dostavily i jednotky dobrovolných hasičů. „Příčinou požáru byla technická závada na palivovém systému vozu. Škoda je vyčíslena na 40 tisíc korun“, sdělil vyšetřovatel požáru por. Ing. Kubíček. Vozidlo se ale již nepodařilo zachránit, celé shořelo.

V nočních hodinách ve 23.10 hodin zasahovala jednotka z Ústí nad Orlicí u dopravní nehody osobního vozidla u obce Skuhrov. Vozidlo narazilo do stromu a namístě byly dvě zraněné osoby. Při příjezdu hasičů byla jedna zraněná osoba v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči poskytli první pomoc druhé zraněné osobě. Z vozidla došlo k úniku kapalin, a tak jednotka zajistila únik a provedla protipožární opatření. Po úklidu vozovky se hasiči vrátili na základnu v 1.37 hodin.

Jana Poláková, HZS Pardubického kraje
Zdroj: HZS Pardubického kraje