Extrémně silný vítr zasáhl i Pardubický kraj / FOTOGALERIE

29.10.2017
Extrémně silný vítr zasáhl i Pardubický kraj / FOTOGALERIE
vitr-silny.jpg
Hasiči v Pardubickém kraji odstraňují následky silné vichřice během neděle 29. října 2017. Od neděle 0.00 hodin do 13 hodin zasahovali již celkem u 320 událostí v souvislosti s větrem.

VITR.jpg
Nebezpečný vítr strhával střešní krytinu

hhh.jpg

například:
na potravinářské škole na Sukově třídě v Pardubicích,
na restauraci Taxis Pardubice,
z objektu v ulici Jiřího z Poděbrad ve Vysokém Mýtě,
v Pomezí,
v Žižkově ulici v Ústí nad Orlicí,
z rodinného domu ve Šmeralově ulici ve Slatiňanech.
Vítr vzal střechu ze zemědělské školy v Dolní Rovni,
hasiči odstraňovali spadlou střechu také v Horce, v Rosicích v Duškově ulici, na Mateřské škole v Orli, z domu v ulici Na Vrtálně v Pardubicích, na domu ve Smetanově ulici v Ústí nad Orlicí, na budově charity ve Svitavách.

nnnnnnn.jpg
Hasiči museli zabezpečit poškozenou střechu v Žamberku v Severní ulici,
uvolněné plechy v Čapkovské ulici ve Vysokém Mýtě,
v Josefské ulici v Holicích,
v Soudní i Poděbradově ulici v Chrudimi.

VITR.jpg
Hasiči zajišťovali i satelit, který hrozil pádem v Gagarinově ulici v Pardubicích. Nebezpečně utrženou střechu zajišťovali hasiči také na Třídě Míru na budově Mc Donaldu, střechu hrozící pádem v ulici Třešňová v Chocni, ve Školní ulici v Moravské Třebové, v Lánech na Důlku, Na Slunečné v České Třebové i na náměstí T.G. M v Holicích. Utrženou střechu hasiči zajišťovali také na objektu v Hlinsku v ulici Krátká.
Vítr láme větve stromů nebo vyvrací stromy s mělkými kořeny. Stromy padají na komunikace, na střechy objektů, ale i na dráty elektrického vedení.

VITR.jpg
Motorové pily hasičů se od ranních hodin nezastavily. V terénu jsou desítky jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, které se nestačí vracet ani na stanice – přejíždějí od jednoho zásahu k dalším událostem.
h-(1).jpg

VITR.jpg
Na operačním středisku hasičů je posílena služba, v pohotovosti jsou i další operátoři. Operační důstojník musí vyhodnocovat, kam jednotky přednostně pošle, aby byly například průjezdné silnice I. třídy, aby nebylo ohroženo obyvatelstvo atd.

Výjezdy podle okresů:
Chrudim 88
Pardubice 85
Ústí nad Orlicí 82
Svitavy 65

df.png
Hasiči v neděli ale neodstraňovali jen následky vichřice, vyjížděli i k dopravním nehodám (Chrudim), zachraňovali osoby uvízlé ve výtahu (Pardubice) i měřili koncentrace plynu v pečovatelském domě (Chrudim) i zatopený podchod v Nasavrkách i požár porostu v Heřmanově Městci

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje