Hasiči Pardubického kraje likvidovali požáry aut i kulturního zařízení připravovaného na volby

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

05.10.2018

hasici-neutrral.jpgÚzemní odbor Pardubice

pozar-auta1.jpgVe čtvrtek 4. října 2018 v dopoledních hodinách vyjížděli hasiči do Pardubic, kde došlo k požáru osobního vozidla. Požár hasiči likvidovali vysokotlakým proudem vody.

ViewImage-aspx.jpg

Požár se hasičům podařilo zlikvidovat za 21 minut od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů. Podle slov vyšetřovatele hasičů za příčinou vzniku požáru stojí s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci v pojistkové skříňce. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.
pozar-d.png
Do Litošic směřovaly hasičské vozy ve čtvrtek 4. října 2018 v 9.53 hodin. Došlo zde k požáru dřeva a pilin ve sklepě kulturního zařízení, které je propojeno s restaurací i hasičskou zbrojnicí. Majitel zde ve středu večer připravoval vše na nadcházející volby.

2.jpg

Ve čtvrtek ráno chtěl s přípravami i úklidem pokračovat, ale najednou zjistil, že ze sklepních prostorů vychází kouř. Požár ihned oznámil na tísňovou linku. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 10.14 hodin. Příčinu vzniku požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Uchránit se okamžitým zásahem pěti jednotek hasičů podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

hasici-neutrral.jpgÚzemní odbor Chrudim
pozar-aut32.jpgVe čtvrtek 4. října 2018 v 12.29 hodin vyjížděly čtyři jednotky hasičů k požáru dodávkového vozidla Fiat SCUDO nad obcí Podhořany u Ronova, na odbočce k motorestu Svatý Václav.

3.jpg

Požár hasiči zlikvidovali v 12.56 hodin. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na palivovém systému. Vozidlo bylo požárem zcela zničeno. Škoda byla předběžně odhadnuta na 100 tisíc korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje