Hasiči Pardubického kraje v červnu zasahovali u 645 událostí

HZS Pardubický kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hasiči Pardubického kraje v červnu zasahovali u 645 událostí
Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během června roku 2017 celkem k 645 událostem (Pardubice 182, Chrudim 118, Svitavy 158, Ústí nad Orlicí 187). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 394 (Pardubice 97, Chrudim 74, Svitavy 102, Ústí nad Orlicí 121). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování nebezpečného hmyzu, odstraňování následků lokálních bouřek, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.  Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 133 dopravních nehod v kraji (Pardubice 38, Chrudim 29, Svitavy 32, Ústí nad Orlicí 34). V průběhu června likvidovali hasiči 79 požárů (Pardubice 34, Chrudim 10, Svitavy 16, Ústí nad Orlicí 19).
Mezi největší události v měsíci červnu se zařadí tyto události:
Dne 13. června 2017 došlo v okrese Ústí nad Orlicí, obci Kosořín, k požáru trafostanice fotovoltaické elektrárny. Škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na transformátoru vysokého napětí.
Dne 7. června 2017 v Seči na Orlickoústecku hasiči likvidovali požár rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 3,3 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci osobního automobilu v garáži.
Dne 14. června ve Vysokém Mýtě, v části Pražské Předměstí k požáru vzduchotechniky. Škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 25 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci řídící jednotky vzduchotechniky.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje