Hasiči Pardubického kraje v dubnu zasahovali u 578 událostí

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

05.05.2018
Hasiči Pardubického kraje v dubnu zasahovali u 578 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během dubna roku 2018 celkem k 578 událostem
Pardubice 170,
Chrudim 123,
Svitavy 124,
Ústí nad Orlicí 161.

Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 322
Pardubice 81,
Chrudim 71,
Svitavy 71,
Ústí nad Orlicí 99.

Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

Během uplynulých 30 dní hasiči zasahovali u 115 dopravních nehod v kraji
Pardubice 36,
Chrudim 23,
Svitavy 23,
Ústí nad Orlicí 33

V průběhu dubna likvidovali hasiči 105 požárů
Pardubice 35,
Chrudim 25,
Svitavy 20,
Ústí nad Orlicí 25

ex.jpg
Mezi největší události v měsíci dubnu 2018 se zařadí tyto události:

ex.jpgDne 23. dubna zasahovali hasiči ve Vraclavi na Orlickoústecku, kde hořela zemědělská usedlost s uskladněnými uměleckými díly. Škoda byla vyčíslena na 4, 315 milionů korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 miliony korun. Příčina vzniku požáru je stále předmětem dalšího vyšetřování.

ex.jpgDne 21. dubna v Mněticích na Pardubicku likvidovali hasiči požáru stodoly. Škoda byla vyčíslena na 1 milion korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 4,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je vyšetřována – stanoveny jsou dvě verze vzniku požáru změna provozních parametrů u prosvětlovací tašky nebo samovznícení.

ex.jpgDne 12. dubna v Přelouči zasahovali hasiči u požáru přístřešku a osobního automobilu. Škoda byla vyčíslena na 325 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 7,9 milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatele při pálení ohně.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje