Hasiči Pardubického kraje v květnu zasahovali u 512 událostí

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
Hasiči Pardubického kraje v květnu zasahovali u 512 událostí
Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během května roku 2017 celkem k 512 událostem (Pardubice 193, Chrudim 96, Svitavy 100, Ústí nad Orlicí 123). Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 309 (Pardubice 136, Chrudim 45, Svitavy 59, Ústí nad Orlicí 69). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování nebezpečného hmyzu, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci. Během uplynulých 31 dní hasiči zasahovali u 127 dopravních nehod v kraji (Pardubice 30, Chrudim 35, Svitavy 29, Ústí nad Orlicí 33). V průběhu května likvidovali hasiči 54 požárů (Pardubice 20, Chrudim 10, Svitavy 9, Ústí nad Orlicí 15).
Mezi největší události v měsíci květnu se zařadí tyto události:
Dne 8. května zasahovali hasiči ve Výprachticích, části Valteřice na Orlickoústecku u požáru rekreační chaty. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Škoda byla vyčíslena na 2 750 000 korun.
Dne 10. května hasiči likvidovali v Lanškrouně požár kabiny nákladního automobilu. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 150 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je i nadále vyšetřována.
V poslední květnový den likvidovali hasiči požár nákladního automobilu v Moravské Třebové. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun (na vozidle i nákladu). Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada v motorovém prostoru, ale je i nadále vyšetřována.
Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje