Hasiči během prázdninových měsíců zasahovali u 1388 událostí

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.09.2022 | Pardubický kraj
Hasiči během prázdninových měsíců zasahovali u 1388 událostí

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během prázdninových dní k 1388 událostem (červenec 721, srpen 667 událostí).

O prázdninách nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 821 (Pardubice 235, Chrudim 154, Svitavy 170, Ústí nad Orlicí 262). Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování následků větru, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci či odstranění nebezpečného hmyzu.

Během uplynulých prázdninových dní hasiči zasahovali u 214 dopravních nehod v kraji (Pardubice 54, Chrudim 44, Svitavy 52, Ústí nad Orlicí 64). V průběhu prázdnin likvidovali hasiči 120 požárů (Pardubice 50, Chrudim 25, Svitavy 20, Ústí nad Orlicí 25).

Mezi největší události prázdninových měsíců se zařadí tyto události:

Dne 19. července 2022 zasahovali hasiči v okrese Ústí nad Orlicí, Brandýse nad Orlicí u požáru rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 6 milionů korun. Příčinou vzniku požáru bylo samovznícení tkaniny s tungovým olejem.

Dne 21. července 2022 v okrese Pardubice, obci Trnávka došlo k požáru balíkovacího lisu a pole. Škoda byla ukončena na 2.4 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 213 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení slámy od mechanické jiskry.

Dne 3. srpna 2022 likvidovaly jednotky hasičů ve Vysokém Mýtě požár střechy rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 3 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1 milion korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci sdružené nabíječky mobilních telefonů.

Dne 26. července 2022 v obci Tatenice došlo k požáru v rodinném domě. Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru bylo zanedbání bezpečnostních předpisů při používání tepelného spotřebiče.

Dne 1. srpna 2022 hasiči likvidovali požár v Řečanech nad Labem, kde došlo k požáru nákladního automobilu se slámou. Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo zapadnutí slámy na horký povrch výfuku.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje