Hasiči byli přivoláni k rybníku v Trnávce, kde uhynuly ryby

08.06.2017
Hasiči byli přivoláni k rybníku v Trnávce, kde uhynuly ryby

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

Do Trnávky směřovaly ve středu 7. června v 8.31 hodin hasičské vozy. V rybníku se totiž nacházely uhynulé ryby. Hasiči zjišťovali, co úhyn ryb způsobilo. Na místo byli vysláni i pracovníci Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR, kteří odebrali vzorky. O situaci byli informováni i pracovníci životního prostředí města Přelouč. S největší pravděpodobností došlo k úniku chemikálií z jímky. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Přelouče a dobrovolní hasiči z Řečan nad Labem. Hasiči se snažili kontaminovanou vodu okysličovat. Zásah byl ze strany hasičů ukončen v 15.47 hodin.

ViewImage-aspx.jpg

Výsledky laboratorních testů:

Na základě provedených analýz lze říci, že voda v rybníku v Trnávce byla silně kyselá a kontaminovaná s největší pravděpodobností kyselinou sírovou. Pokud voda v noci po silném dešti do rybníku vtekla, způsobila úhyn ryb.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje