Hasiči likvidovali požár lokomotivy

19.06.2019 | Kojice/Pardubický kraj
Hasiči likvidovali požár lokomotivy

HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

U požáru lokomotivy na železniční trati v Kojicích zasahovalo v úterý 18. června ve večerních hodinách sedm jednotek hasičů. Hasiči měli problém se k místu události dostat – podjezd pod tratí umožňoval vjetí pouze osobním autům. Hasiči se nakonec dostali na koleje k hořící lokomotivě přes únikový východ. Odpojena musela být trať od elektrického proudu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 21.13 hodin. Skrytá ohniska byla odhalena pomocí termokamery a následně uhašena. Likvidaci požáru velitel zásahu hlásil na operační a informační středisko hasičů v 21.49 hodin. Podle slov vyšetřovatele hasičů požár pravděpodobně způsobila technická závada na chlazení nebo se zadřelo ložisko. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje