Hasiči likvidovali požár rodinného domu i balíků slámy

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

Hasiči likvidovali požár rodinného domu i balíků slámy

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

K požáru rodinného domu do Podlažic na Chrudimsku vyjížděli v sobotu 15. dubna v 19.56 hodin profesionální hasiči ze stanice v Chrudimi a dále dobrovolní hasiči z Chrasti a Skutče. Při příjezdu první jednotky na místo byla celá střecha rodinného domu v plamenech. Hasiči požár zlikvidovali v 21.54 hodin. Plameny zasáhly nejen střechu, ale poškodily celý rodinný dům. Na místě zásahu byly zraněny dvě osoby – uživatel objektu a dobrovolný hasič. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který nyní zjišťuje, co bylo příčinou vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun.

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí

K požáru balíků slámy a sena na volném prostranství v Sopotnici vyjížděli v nedělí 16. dubna v 0.25 hodin profesionální hasiči z Ústí nad Orlicí a dále dobrovolní hasiči z Černovíru, Ústí nad Orlicí a Sopotnice. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 1.08 hodin. Celkem 24 balíků slámy a sena se nechává dohořet. Místo střeží až do samotného vyhoření dobrovolná jednotka. Škoda byla předběžně vyčíslena na 12 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nyní vyšetřována. Stanoveny jsou předběžně dvě verze – úmyslné založení nebo nedbalost.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

HZS Pardubického kraje