Hasiči na Pardubicku od rána zasahují převážně na zasněžených silnicích

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

23.01.2018
Hasiči na Pardubicku od rána zasahují převážně na zasněžených silnicích

V Červené Vodě v úterý 23. ledna 2018, v 5.49 hodin hasiči vytahovali dodávku z příkopu a kamion, který nemohl pokračovat v cestě.

V Horních Ředicích 23.1. 2018  v 5.59 hodin hasiči zasahovali u nehody dvou osobních automobilů. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, která byla předána do péče zdravotníků. Hasiči standardně zajistili vozidla proti vzniku požáru a zamezili úniku provozních náplní.

23. 1. 2018 v 7.15 hodin hasiči zasahovali u kolize osobního automobilu, který skončil v příkopu. Z vozidla neunikaly žádné provozní náplně a kolize se obešla bez vážného zranění.
ppp-(1).jpg

Kamion o váze přibližně 30 tun skončil 23.1.2018,před 11 hodinou vzpříčený v zatáčce na silnici z Klášterce nad Orlicí do Českých Petrovic. Částečně byl kamion i v příkopu. Hasiči museli kamion, který zcela zablokoval provoz na silnici, vytáhnout.
p.jpg

Meteorologové varují, že v noci na středu 24.1. i ráno a dopoledne se i v Pardubickém kraji (zejména na Orliskoústecku a Svitavsku) mohou vyskytnout mrznoucí srážky s tvorbou ledovky. Komunikace tak budou místy kluzké, řidiči a chodci by měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. V případě jízdy autem sledovat dopravní zpravodajství a styl jízdy přizpůsobit zhoršeným podmínkám.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje