Hasiči o víkendu v Pardubickém kraji likvidovali požár vozidla i následky nehody

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí
Dvě jednotky hasičů likvidovaly v sobotu 3. června v 3.15 hodin požár osobního vozidla v Chocni. Při příjezdu hasičů byl již celý automobil zasažen plameny. Jednalo se o Škodu Octavia. Plameny způsobily škodu na vozidle v předběžné výši 170 tisíc korun a 30 tisíc korun na kotelně, u které byl automobil zaparkovaný. Uchránit se podařilo majetek ve výši 1,5 milionu korun. Událost se obešla bez zranění. Příčiny vzniku požáru jsou nyní vyšetřovány.
ff.jpg

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy
V sobotu 3. června v 13.37 hodin vyjížděli profesionální hasiči z Moravské Třebové a dobrovolní hasiči z Jevíčka k dopravní nehodě. Jednalo se o nehodu osobního auta, které skončilo na boku mimo silnici v Jevíčku. Hasiči zajistili vozidlo proti pohybu, proti vzniku požáru i úniku provozních náplní. Hasiči pomohli záchranné službě s ošetřením a transportem do sanitního vozu a následně do vrtulníku Letecké záchranné služby. Poté, co policisté zadokumentovali všechny stopy k vyšetření nehody, hasiči přetočili vozidlo zpět na kola a odstranili následky nehody.
f.jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí, HZS Pardubického kraje