Hasiči odčerpávají vodu, ale také vyprošťují auta zapadlá ve sněhu

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2020 | Pardubický kraj
Hasiči odčerpávají vodu, ale také vyprošťují auta zapadlá ve sněhu

Nevyzpytatelné je počasí v Pardubickém kraji.  Během večera a noci hasiči zasahovali na několika místech v našem kraji, ale u zcela odlišných zásahů. Například v Litomyšli-Lánech hasiči odčerpávali vodu ze zaplaveného hřbitova. Sníh pak zkomplikoval situaci na silnicích.
Zapadlý čtyřicetitunový kamion museli ze závějí vyprostit hasiči v Moravské Třebové, ve Vysokém Mýtě na silnici směrem na Luži vyprošťovali hasiči zapadlý popelářský vůz. Převrácený sypač skončil po jedné hodině ranní v Nekoři. Tady hasiči museli vyprostit uvězněného řidiče z kabiny vozu.
Dále museli hasiči zachytávat i unikající olej do nádob tak, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí. Po šesté hodině ranní skončil řidič s vozem na boku v Červené Vodě. Při kolizi nebyl nikdo zraněn.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje